Újra 20 ezer dollár lesz a bitcoin? Útmutató az elemzések útvesztőjéhez

Újra 20 ezer dollár lesz a bitcoin? Útmutató az elemzések útvesztőjéhez

Azért drágul a bitcoin mert jelzett az indikátor. Vagy mert bejelentették a Facebook Librát. Vagy csak úgy. Az a helyzet, hogy az összes olyan kriptopiaci elemzés, amely az értékeltséggel vagy a jövőbeli árfolyammal kapcsolatos, teljesen megbízhatatlan. Óriási igény mutatkozik rá, hogy megmondjuk, merre megy az árfolyam, és újra eléri-e azt a 20 ezer dolláros álomhatárt. A kereslet pedig néha kínálatot szül, és bizony el is árasztották az internetet a különféle technikai elemzések, meg az egyéb magyarázatok arról, hogy miért kerül éppen annyiba egy bitcoin, amennyibe. A gond csak az, hogy ezek a módszerek valószínűleg semmivel sem jobbak a puszta megérzésnél. Nem biztos, hogy ezen valaha is lehet majd változtatni, de a fundamentális elemzések fejlődésével legalább egyszer odáig eljuthatunk, hogy megértsük azokat az alapvető gazdasági összefüggéseket a kriptodevizáknál, amiket a forex piacon már ismerünk. Az alábbi cikkben a kriptopiaci elemzések problémáit járjuk körbe, részletesen kitérve az eddig keveset taglalt fundamentális módszerek lehetőségeire.

Cikksorozatunk előző részét itt olvashatja el:

2019.08.05 14:05 Hát nem arról volt szó, hogy összeomlik a Bitcoin?

Nem mindennapi, amit ők csinálnak - Befektetési sztorik magyar profiktól

A mostani piaci felívelésben boldog-boldogtalan részvényeket vesz, de vannak olyan befektetők, akik nemcsak a gyors pénzkereseti lehetőségeket keresik, hanem a hosszú távú, értékalapú befektetés hívei. De van egyáltalán ilyen piaci környezetben létjogosultsága az értékalapú stratégiának? Tényleg érdemes éveket várni, hogy egy jónak hitt befektetési sztori értéke a felszínre kerüljön? A jó és rossz befektetési tapasztalatokról, a piaci félreárazásokról, befektetői pszichológiáról és a magyar befektetési lehetőségekről beszélgettünk a HOLD Alapkezelő portfóliómenedzsereivel és elemzőivel.

Tud-e 15 havi mélypontról fordulni a forint?

A vezető részvényindexek szenvednek, az amerikai államkötvény hozamok emelkedtek, a dollár pedig kitartóan erősebb szinteken ragadt - ezek mind-mind olyan fundamentális jelek, amelyek abba az irányba mutatnak, hogy a forint elmúlt napokban látott rossz sorozata egyelőre kitarthat. Közben technikai elemzési jelek ennek ellenkezője irányába mutatnak.

300 felett az euró - Merre tovább?

Öthetes mélypontra esett ma délelőtt a forint az euróval és a svájci frankkal szemben, illetve háromhetes mélypontra bukott a dollárral szemben. Mindez amellett következett be, hogy közben a nemzetközi befektetői hangulat összességében továbbra is kedvező, igaz több feltörekvő piacon is látjuk a gyengélkedés jeleit. Az mindenesetre látványos és figyelmeztető, hogy a forint gyengülése és az állampapír hozamok intenzív emelkedése kilóg a szűkebb értelemben vett régiónk folyamataiból. Az okok jórészt a kormány által belengetett újabb devizahiteles mentőcsomagra, az általa keltett bizonytalanságra vezethetők vissza. Míg a technikai elemzés nem vetít előre további jelentős forintesést, addig fundamentális oldalról az említett mentőcsomag, illetve a folytatódó jegybanki kamatvágások továbbra is alááshatják a forint erejét.

Meddig erősödhet még a forint?

Június vége óta fokozatos erősödést mutatott a forint az euróval szemben, és tegnap egyhavi csúcsra ért 291-nél. Ezek alapján felmerül a kérdés, hogy meddig tarthat még a forint jó sorozata, lehet-e még erő a magyar fizetőeszközben. Az alábbiakban a kérdést technikai és fundamentális elemzési szempontból is körbejárjuk röviden. A jelek abba az irányba mutatnak, hogy nem tart már sokáig a forint tündöklése és nagyobb az esélye annak, hogy inkább a gyengülés irányába mozdulunk el.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egy egész fegyvernemnek kell szembenéznie az új trónkövetelővel: bemutatkozik az RHC-155
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.